Anës lumenjve – pa rrjedhë

04/02/2009 at 10:09 Leave a comment

U venit himni i flamurit anës lumenjve ku rendnin maratonomakët e fjalës së munguar që nuk u dëgjua në parlamentin shqiptar; të atyre që nuk dhanë për nënën por si Shën Pjetri në mangall u bënë thompson për kuçedrën. Nuk e vunë re fare as marshin e Krishtit, as atë të Barabajt. Kryqëzimi i tyre në 100 vjetorin e Katedrales së Shën Gjergjit ishte syrgjyni i vdekur në kamxhikun që fshikëllinte në erën e marshimeve, që të çonin larg, më larg se anës së lumenjve.  

Advertisements

Entry filed under: Shqiptarizëm.

8 Mars i tjetërsuar AFP-ja dhe dialogu social, interesi i munguar mediatik

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Shkrime të mëparshme

Më të lexuarat

  • None
February 2009
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

%d bloggers like this: