Archive for March, 2012

Plagjiatura – non grata

Në princip mekanizmi kunder plagjiatures qëndron, dhe përderisa cilësia në arsimin shqiptar është mbytur nga sasia, çdo lloj dispozite që i shërben ringjalljes së shpresës për pak më shumë cilësi, duhet mirëpritur.

Advertisements

Continue Reading 28/03/2012 at 09:48 Leave a comment

Alternativat e politikës

Shqipërisë akoma i mungojnë partitë me njerëzit e të cilës mund të identifikosh lehtë kompetencat, ndershmërinë, ideologjinë apo luftën politike vetëm në emër të së mirës së përbashkët, ndaj duket se ka vend jo thjesht për alternativa politike, por edhe për reflektim të alternativa që nuk janë…

Continue Reading 25/03/2012 at 19:56 Leave a comment

8 Marsi flet në emër të grave

A janë të zonjat grate të rrinë femra, pa qenë nevoja të transformohen në “burrnesha”? 8 Marsi te shtun te mendosh edhe keshtu…

Continue Reading 08/03/2012 at 20:36 3 comments


Shkrime të mëparshme

Më të lexuarat

  • None
March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031