Archive for April, 2017

Pse më mbërthyen zgjedhjet në Francë?

Sot të gjithë flasin për fenomenin Macron (dhe për gruan e tij 24 vjet më të madhe në moshë). Kurse mua zgjedhjet e Francës më mbërthyen në shumë pika, që në qendër mbajnë atë, të frikshmen e të pa-dorëzuarën Le Pen. Hera e dytë që kandidon. Ka përzënë të atin nga Partia. Ka fituar vota mes të rinjve (alarm për të ardhmen), e edhe në mos fitoftë, ka ndikuar tashmë në mendësinë e Macron. Dhe të çdo politikani në Europë. Anti-njeri. Dmth anti-emigrim, po emigracionin njerëzit e bëjnë. E përveç kësaj, spektakli i sondazheve, numërimit të votave dhe perspektiva që mbjell Franca me këto zgjedhje për sistemet dy-partiake në Europë, është tërheqëse në maksimum….

Advertisements

Continue Reading 24/04/2017 at 15:17 Leave a comment


Shkrime të mëparshme

Më të lexuarat

  • None
April 2017
M T W T F S S
« Mar   Jun »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930